חוששת מתהליך הלידה? טיפים להתמודדות עם הפחדים הנפוצים הקשורים בתהליך הלידה

מרגישה קצת לחוצה לקראת הלידה המתקרבת? דעי לך שאת לא היחידה. התחושה הזו היא נורמאלית לחלוטין, רוב הנשים לקראת לידה חוות פחדים כאלה ואחרים הקשורים בתהליך הלידה, בייחוד כאשר מדובר בלידה ראשונה. קבלי מספר טיפים כיצד לעבוד את התהליך בתחושה יותר טובה. התחילי בהעשרה לגבי התהליך המצופה, הכנה מראש, קבלת ידע מונעת התפתחות של חחשות מיותרים לקראת סיום ההריון.


אחד מהפחדים הנפוצים ביותר, הוא הפחד לא להגיע בזמן לבית החולים - הרבה מהסרטים מתארים סיטואציות בהן נשים לא הספיקו להגיע לחדר הלידה. אז אל חשש! אלה הם מקרים היוצאים מהכלל ולא הנורמה. לידות חפוזות מתרחשות באחוזים קטנים למדי ורוב הנשים מספיקות להגיע ולחזור הביתה מספר פעמים מחדר הלידה, לפני שהלידה התחילה בפועל. הלידה הממוצעת לאישה מבכירה (יולדת בפעם הראשונה) אורכת כ020 שעות בממוצע, כך שיש לך זמן להגיע בנחת לחדר הלידה, ולא מעט שעות לבלות שם.

המטרה לצאת לבית החולים כאשר חווים צירים סדירים, כל חמש דקות במשך כשעה לפחות. המטרה להעביר את השלב הלטנטי, לפני הלידה הפעילה בבית. זאת אומרת, להגיע לבית החולים כאשר היולדת נמצאת כבר בלידה פעילה עם פתיחה של 5-4 ס״מ לפחות.

במידה וזו הלידה הראשונה ואת לא בטוחה אם מה שאת מרגישה זו התחלה של לידה, יש אפשרות לפנות למרפאה בקופת החולים לבדיקה לביצוע מוניטור והערכה של רופא נשים, לפני פניה למיון, כדי לחסוך את הנסיעה המיותרת במידה ומדובר בהזעקת שווא.


רבות מהנשים חוששות לעשות צרכים (קקי) תוך כדי שלב הלחיצות בלידה - העניין הוא, שאת יכולה להיות רגועה שאת החוששת היחידה בנושא. הצוות המטפל, המיילדת שלך, מתורגלת היטב במצבים אלה, וכל ״האירוע״ יסתיים עוד לפני שיתחיל. חשוב לדעת כי זו פעולה טבעי, המתרחשת בלא מעט לידות בשלבים שהתינוק מתקדם בתעלת הלידה. כאשר אנחנו מבצעות את הלחיצות, גם השרירים באזור פיהטבעת נמצאים בהפעלה ולכן הרבה פעמים יוצאת גם הצואה יחד עם התינוק.