האכלה או הנקה בלילה - מגיל 4 חודשים

כאשר מדברים על התנהלות של הקטנים מבחינת הלילה, קיימת שונות בין התינוקות, ולא הכל מתאים לכולם. המטרה שלי כאן, לתת לכם מידע לגבי מה צפוי מבחינה פיזיולוגית ולהתכוונן לפי המצב אצלכם.


💡תינוקות שיונקים שתי הנקות או אוכלים שני בקבוקים במהלך הלילה - ישנים בדרך כלל 11-12 שעות ממוצע בלילה. כאשר הם מתעוררים להנקה/בקבוק - שש שעות מרגע שהושכבו לישון, והאכלה או ההנקה השניה תתרחש שלוש עד ארבע שעות מהאכלה הראשונה. תינוקות שישנים במרווחים קטנים יותר זקוקים ליותר האכלות או הנקות. חשוב שהאכלה האחרונה תתרחש לפני השינה - בהפרש של חצי שעה לפחות (כשרוצים לנתק את החיבור בין האוכל לשינה החל מגיל 6 חודשים, ורק בתנאי שזה מפריע להמשך הלילה). אצל תינוק שישן באופן זה - נצפה ל3 שעות סה״כ במצטבר בתנומות במהלך היום.

💡כשיש תינוק שיונק פעם אחת בלילה או נקבל בקבוק אחד אחרי ההשכבה - תינוק ישן 10-11.5 שעות בממוצע. כאשר האכלה הראשונה אחרי ההשכבה תתרחש שבע עד שמונה שעות אחרי שהלך לישון. סה״כ הזמן של התנומות במהלך היום במצטבר יהיה שלוש-ארבע שעות בממוצע.

💡תינוקות שישנים ללא האכלה בלילה - בדרך כלל המשמעות שהלילה מתקצר ועומד על 10-11 שעות בממוצע. כאשר במהלך היום סה״כ התנומות יצטברו לשלוש וחצי עד ארבע שעות בממוצע.

מקווה שזה עשה לכם יותר סדר עם הציפיות שלכם לגבי ההתנהלות במהלך הלילה בהנקה או במתן בקבוק.

679 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול